вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Денеска е „сречен ден“, на Иван Исцелител му е роденден!

3age8u7y

Поврзани вести

Денеска му е роденден на нашиот кумановец, кој е познат во целиот свет, Иван Исцелител.

Човекот без кого, како што тој вели би пропаднало човештвото денеска полни 37 години. Па, Иване среќен роденден и „сречен ден“.

За кратко потсетување Иван последен пат го спаси светот пред неколку месеци, а неговата емисија има достигнато милионска гледаност.

Бидејќи досега се што има кажано се има исполнето до најситен детал, како што тој вели, „божјиот човек“ како што се има прогласено самиот имаше и прогноза за победник на Светското првенство во Бразил. Меѓутоа очигледно му се измешале визиите бидејќи Италија е веќе дисквалификувана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести