недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Денеска Гази Баба, во понеделник Бутел, а во вторник Сарај без струја

струја-520x313

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека денеска, во понеделник и вторник неколку општини во Скопје ќе останат без електрична енергија.

Ова е листата на корисниците кои немаат да имаат струја:

-за ден 27.09.2014 год.:
• во време од 07.00 до 09.00 часот, дел од корисниците од населба Керамидница, улица Романска . ( општина Гази Баба)

-за ден 29.09.2014 год.:
• во време од 08.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од улица Бетовенова, улица Александар Бујнов, улица Душко Поповиќ. ( општина Бутел )
• во периодот од 10.00 до 11.30 часот, корисниците од улица Огражден број 4. ( општина Карпош )
• во време од 09.00 до 15.00 часот, дел од корисниците од село Сарај и село Грчец: улиците со броевите 1, 2, 3, 4, и 5. ( општина Сарај )
• во време од 10.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од село Бардовци- улица број 4 (општина Карпош)
• во периодот од 09.00 до 11.30 часот, корисниците од улица Јуриј Гагарин, дел од улица Миле Поп Јорданов и дел од улица Стогово. ( општина Карпош )

-за ден 30.09.2014 год.:
• во време од 09.00 до 16.00 часот, дел од корисниците од село Дворце, селата: Орашје, Бојане, Чашка, Веле Поле, Кучково, Грачани, Копаница, селата Долно и Горно Свиларе, село Кондово, село Рашче и село Радуша. (општина Сарај)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести