петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска и во наредните денови во Македонија сончево и суво

Денеска и во наредните денови времето во Македонија ќе биде стабилно и суво.

esen vo skopje

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. По котлините ќе биде претежно тивко.

Утринската температура ќе се движи од минус шест до минус еден,а дневната од 10 до 16 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево и тивко. Утринската температура ќе се спушти до минус три, а дневната ќе се искачи до 12 степени.

 

Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво. Во утринските часови ќе има ниски утрински температури, а преку денот ќе има затоплување и ќе биде релативно топло за овој период од годината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести