петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска ќе биде познат новиот менаџмент на „Макстил“

makstil

Поврзани вести

На Собранието на акционери на компанијата „Макстил“, кое што е закажано за денеска, ќе бидат назначени нови директори, а старите ќе бидат отповикани.

На почетокот на овој месец, одборот на директори донел предлог одлука според која треба да се отповикаат Александар Панов, Мино Дамјановски, Иван Цветковски, Јури Василев и Нове Ѓеорѓиевски.

Според компанијата, станува збор за кадровски промени поради пензионирање на досегашните директори кои ги исполниле условите за пензијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести