понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска ќе се знае исходот од војната во Фершпед!

ferped

Поврзани вести

Вонредното акционерско собрание на Фершпед кое се одржува во Охрид, треба да започне во 11 часот. Денеска ќе се знае дали ќе има промени во структурата на менаџментот на оваа компанија.

Акционерите очекуваат да се средат состојбите во друштвото и да се одговори на неколку прашања поврзани со имотот на Фершпед, уделот во одредени компании, начинот на купување на акции од страна на семејството Накови и слично.

Кираца Трајковска поднесе предлог за отповикување на членови на Надзорниот одбор, така што од денешното Собрание зависи дали некој ќе ги замени Накови.

Во изминатиот период имаше многу превирања околу состојбата во Фершпед. Се продадоа многу акции, а цената за една достигна и до пет илјади евра. Каков ќе биде исходот од се она што се случуваше изминатиот период во оваа компанија, ќе се знае по Собранието.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести