петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Денеска не очекуваат дожд и грмежи

poroen-dozd12

Поврзани вести

Денеска ќе имаме променливо време, во претпладневните часови ќе биде умерено облачно со долги сончеви периоди.

Попладне територијата на Македонија постепено ќе потпаѓа под влијание на циклонска маса. Поради тоа попладне и во вечерните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд и грмежи. Исто така е можна и изолирана појава невреме со интезивен пороен дожд, силни грмежи и силен ветер. Во текот на денот ќе дува умерен дозасилен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести