петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Денеска низ Македонија дожд и снег

На планините снег, по котлините дожд

sneg-na-prozor

Поврзани вести

Во најголемиот дел од денот ќе преовладува врнежливо време, со нешто поинтензивен дожд во југоисточниот крај.

На планините на височина над 1500 метри овие врнежи ќе бидат претежно од снег. Намалување на интензитетеот и постепен престанок на дождот се очекува во вечерните часови.

Дневниот максимум ќе достигне вредност околу 8°С во поголем дел од населените места, и до 11 степени во југоисточните краишта.

Во Скопје се очекува облачно и дождливо време. Минималната температура ќе има вредност околу 4 степени, а максималната околу 9 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести