сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Денеска нови цени на горивата – ќе возиме ли поевтин бензин?

dizelot-poevtin-za-polovina-benzinite-za-eden-denar-191054

Последни вести

Од утре не очекуваат нови цени на бензините и и дизел горивата.

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да ги соопшти цените по кои од вторник ќе ги полниме резервоарите на нашите возила.
Пред две недели Регулаторната комисија за енергетика ги намали малопродажните цени на бензините за 1,5 денари, додека за половина денар поевтини и дизелот.

Најчитани вести