петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска облачно и магливо, со дожд во вечерните часови

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од пет до 12 степени.

oblacno so dozd

Поврзани вести

Денеска во Македонија не’ очекува променливо облачно, а по котлините магливо време.  Кон крајот на денот и во вечерните часови ќе има слаби локални врнежи од дожд. Повеќе услови за дожд ќе има во западните делови. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од пет до 12 степени.

Во Скопје и околината времето претпладне ќе биде магливо и со ниска облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Во вечерните часови ќе има услови за слаб локален дожд.

Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до шест степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести