понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Денеска облачно со сончеви периоди

soncesf

Последни вести

Времето денеска ќе биде облачно со сончеви периоди и умерен северен ветер.

Локално ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Дневните температури ќе се движат од 4 до 14 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 11 степени.

Најчитани вести