среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Денеска облачно и ветровито

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, попладне со локален дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец, кој повремено ќе достигнува брзина и над 70 км/час УВ=7.

vreme-oblacno21

Поврзани вести

Утринската температурата ќе се движи од шест до 13, а дневната највисока температура на воздухот ќе биде пониска за неколку степени и ќе  се движи во интервалот  од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно и ветровито.  Ќе дува умерен до засилен ветер од западен  правец.

Температурата ќе се движи од девет до 23 степени.

Во среда ќе има локален дожд со појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен западен и југозападен ветер, кој повремено ќе достигнува брзина и над 70км/час. Дневната температура ќе биде во опаѓање. Потоа од четврток во поголемиот дел од земјава ќе преовладува стабилно и потопло време, а во источните делови е можна изолирана појава на краткотраен дожд.

Најчитани вести