среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Денеска очекувајте дожд и температура до 12 степени

dozdovnik kapki na prozor

Поврзани вести

Променливо облачно со повремен локален дожд, на повисоките планини со локален снег, вакво време за денеска ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува и слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурите низ државата ќе се движат од 10 до 15 степени.

Во Скопје не очекува слично време со температура до 12 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести