Македонија

Денеска очекувајте дожд и температура до 12 степени

Денеска очекувајте дожд и температура до 12 степени

Променливо облачно со повремен локален дожд, на повисоките планини со локален снег, вакво време за денеска ни најавуваат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува и слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурите низ државата ќе се движат од 10 до 15 степени.

Во Скопје не очекува слично време со температура до 12 степени.