сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Денеска почнува пролетта

prolet

Последни вести

Денеска во 23 часот и 45 минути започнува пролетта.

Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и пет минути, Сонцето изгреа во 5 часот и 39 минути, а ќе зајде во 17:44.

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег.

Температурата ќе се движи од три до девет степени.

 

Најчитани вести