петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Денеска повторно пекол

zeshko-vreme

Поврзани вести

Денеска повторно пекол. Според најавите на метеорлозите во текот на денешниот ден температурите ќе се искачат до 39 степени.

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 38 степени.

 

Повеќе за темата можете да прочитате на следниот линк.

 

 

Најчитани вести