Македонија

Денеска повторно пекол

Денеска повторно пекол

Денеска повторно пекол. Според најавите на метеорлозите во текот на денешниот ден температурите ќе се искачат до 39 степени.

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во северозападните делови е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 28 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец.

Температурата ќе достигне до 38 степени.

 

Повеќе за темата можете да прочитате на следниот линк.