петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Денеска продолжува претседателската и кампањата за парламентарните избори

pretsedatelski izbori logo

Поврзани вести

Денеска продолжува кампањата за претседателските и вонредните парламентарни избори.

Ѓорге Иванов од ВМРО-ДПМНЕ и кандидатите за пратеници на партијата и коалицијата „За подобра Македонуија“ ќе одржат митинзи во Маврово-Ростуше и во Дебар, како и средби со граѓани во Врапчиште и во Центар Жупа.

Кандидатот на ГРОМ, Зоран Поповски, денеска е на итинг во Кавадарци и ќе има средби со граѓани во Градско, Неготино, Росоман и Демир Капија.

ДУИ е на митинг во Студеничани и на средби со граѓани во Зелениково и Сопиште, а ДПА ќе одржи централни митинзи во Сарај и во населбата Тетекс во Тетово.

Коалицијата за позитивна Македонија ќе има средба со граѓаните во општината и населбата Чашка и во населбата Црквино, а собир на граѓани ќе одржи во Домот на култура во Градско.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести