вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Денеска сонце и повторно дожд

Во Скопје се очекува претежно сончево време претпладне, а попладне ќе има развој на облачност која ќе донесе врнежи кои повремено и локално ќе бидат поинтензивни.

images

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со повремена нестабилност.

Повеќе услови за нестабилност ќе има во крајните источни делови од земјата, додека во западните краеви развојот на облаци ќе биде помал, со поретка појава на краткотраен дожд.

Минималната температура во поголем дел од Македонија ќе биде  околу 11°С.

Максимална температура околу 27°С се очекува во котлините во западниот регион, и околу 28°С во котлините од источниот крај. Југот на повардарието очекува максимална околу 30°С.

Во Скопје се очекува претежно сончево време претпладне, а попладне ќе има развој на облачност која ќе донесе врнежи кои повремено и локално ќе бидат поинтензивни. Минималната температура ќе има вредност околу 12°С. Дневниот максимум на температурата ќе достигне вредност до 29°С.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести