петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска сонце од утре дожд

magla

Последни вести

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб јужен ветер.

Температурата ќе се движи од 25 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температурата до 31 степен.

Утре попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. До вторник во претпладневните часови ќе има зголемена облачност со умерен, повремено засилен ветер и со повремени врнежи од дожд. Потоа следува период на сончево и топло време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести