среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Денеска сонце, од утре магла

Screenshot_2

Последни вести

Денеска временето претежно сончево, по одделни котлини со слаба магла. Ќе дува слаб до умерен, а во долниот тек на Вардар повремено засилен северен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 13 степени.

Во наредните два дена ќе се задржи стабилно и суво време со појава на магла по одделни котлини. Од недела попладне ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег. Врнежите ќе бидат претежно со слаб интензитет.

Screenshot_1

Најчитани вести