недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска сончево со температура до 13 степени

Сончево со умерена облачност во попладневните часови.

esenslikavreme

Поврзани вести

Времето во Македонија  денеска ќе биде сончево, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Дневните температурата ќе се движи од девет до 13 степени.

Во Скопје и околината  не’ очекува слично време со со температура до девет степени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести