сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Денеска сончево со температура до 36 степени

Во Скопје ќе биде сончево и топло, до 36 Целзијусови степени. Вредноста на УВ индексот ќе биде 7.

soncevo-vreme-so-temperatura-do-35-stepeni

Поврзани вести

Времето денеска ќе биде сончево, без ветер наутро и навечер, а со повремен слаб ветер преку ден.

Според Метеопро ќе биде потопло за разлика од петок, па во повардарскиот регион максималната температура ќе има вредост околу 36 Целзијусови степени. Околу 33 Целзијусови степени во Пелагонија, Осоговијата и Полог и до 31 Целзијусови степени во охридско преспанскиот регион.

Во Скопје ќе биде сончево и топло, до 36 Целзијусови степени. Вредноста на УВ индексот ќе биде 7.

Најчитани вести