четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 16

Денеска сончево со температура до 18 степени

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Минимални температури од 0 степени, а максимални од 14.

images

Последни вести

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен северен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.  Минималните температури ќе се движат од минус два до пет степени, а максималните од 11 до 18 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Минимални температури од 0 степени, а максимални од 14.

До средината на наредната недела времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. Ќе дува умерен северен ветер, особено во источните делови и вдолж Повардарието. Во четврток кон крајот на денот и во текот на ноќта кон петок ќе има зголемување на облачноста со локален дожд.

Најчитани вести