среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Денеска сончево, со температура до 18 степени

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

soncevo-vreme-640x341

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе се движи од 11 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец.

Температурата ќе достигнед о 14 степени.

Продолжува периодот на стабилно и потопло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините. И утре ќе има услови за утринска магла по одделни котлини.

Најчитани вести