вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Денеска сончево и топло

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 23 до 29 степени.

images

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Во текот на денот ќе има мала до умерена локална облачност, а ќе дува и слаб до умерен северен ветер кој повеќе ќе биде изразен долж Поварадарието.

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 23 до 29 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 27 степени.

Во наредните денови следува приод на претежно стабилно и потопло време. В недела и во почетокот на наредната седмица во попладневните часови само во источните делови на земјава ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести