недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска сончево и топло со малку облаци

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.

sonce-ili-dozd

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска  ќе биде променливо облачно и релативно топло со повеќе сончеви периоди.

Кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 11 до 16 степени.

Во Скопје и околината не очекува сончево и релативно топло, со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 15 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести