четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Денеска сончево со мала облачност и слаб ветер

Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

studeno i soncevo vreme

Поврзани вести

Денеска во Македонија не’ очекува сончево време со мала облачност, а во утринските часови по котлините ќе има појава на магла. Ќе дува и слаб повремен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од пет до 13 степени.

Во Скопје и околината претпладне ќе има магла, а попладне таа ќе се намалува и ќе има сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до осум степени.

Во недела и во понеделник ќе преовладува облачно време со појава на локален дожд, кој ќе биде позначителен во западните делови од земјата.

Во следните неколку дена температурите ќе бидат доста високи за овој дел од годината и ќе има зголемена облачност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести