понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска сончево, со можност за дожд

soncevo

Последни вести

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со можни врнежи од дожд во попладневните часови.

Максималната температура долж повардарието ќе достигне вредности од 27 до 30 Целзијусови степени, додека во југозападниот регион истата ќе има вредности од 24 до 26 Целзијусови степени.

Низините во централно источниот крај очекуваат највисока дневна температура околу 26 Целзијусови степени.
УВ индексот ќе има висока вредност 8.

Во овој случај ќе треба да се заштитите соодветно од УВ зрачењето.

Најчитани вести