Македонија

Денеска сончево со температура до 18 степени

Денеска сончево со температура до 18 степени

Во Македонија денеска не’ очекува топол и сончев ден.

Според метеорозолите  времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а дува слаб југоисточен ветер.

Во Македонија времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со температури од 11 до 19 степени

Во Скопје и околината ќе има слично време, со темпаратура до 18 степени.