понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Денеска сончево со температура до 18 степени

Топла недела во Македонија.

sonce so oblaci

Поврзани вести

Во Македонија денеска не’ очекува топол и сончев ден.

Според метеорозолите  времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а дува слаб југоисточен ветер.

Во Македонија времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со температури од 11 до 19 степени

Во Скопје и околината ќе има слично време, со темпаратура до 18 степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести