четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Денеска сончево со температура до 37 степени

Утринската температура ќе се движи од 14 до 19 Целзијусови степени, а дневната од 25 до 37 Целзијусови степени.

sonce

Поврзани вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Во поголемиот дел од земјата температурата ќе опадне за еден до три степени. Ќе дува умерен, а на повисоките места и на планините засилен ветер од јужен и југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 19 Целзијусови степени, а дневната од 25 до 37 Целзијусови степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 18 Целзијусови стеени, а дневната ќе се искачи до 36 Целзијусови степени.

УВ-индексот ќе има вредност 9.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести