понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Денеска сончево време до 23 степени

Во Скопје утринската температура ќе се движи до 5 Целзијусови степени, а дневната температура ќе достигне до 21 Целзујусов степен.

vreme

Поврзани вести

Денеска во земјава ќе биде претежно сончево со слаб ветер со променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 0 Цлзијусови степени до 7 Целзијусови степени. Дневните температури ќе достигнат до 14 Целзијусови степени, односно до 23 Целзијусови степени.

Во Скопје утринската температура ќе се движи до 5 Целзијусови степени, а дневната температура ќе достигне до 21 Целзујусов степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести