сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Денеска стабилно, утре можен пороен дожд

suncano_43

Поврзани вести

Денеска времето ќе биде сончево, а попладне во планинските подрачја ќе има умерен развој на нестабилна облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.Максималната температура ќе се движи од 27 до 32 степена.

Утре и во четврток попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме. Во среда и четврток ќе дува засилен југозападен ветер кој ќе предизвика значително затоплување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести