недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Денеска температура до 12 степени

Screenshot_2

Последни вести

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 2 до 12 степени.

До сабота ќе преовладува стабилно и суво време, од петок со услови за појава на магла по одделни котлини. Од недела ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините со повремен снег.

Screenshot_1

Најчитани вести