Македонија

Денеска топло, од утре повторно невреме

Денеска топло, од утре повторно невреме

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи 25 до 36 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Од вторник повторно ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.