понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска топло, од утре повторно невреме

2-kako-izgleda-izgrejsonceto-vo-razlichni-delovi-od-svetot-www.kafepauza.mk_

Последни вести

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи 25 до 36 степени.

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Од вторник повторно ќе има нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести