сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Денеска топло, за викендов дожд

vreme

Поврзани вести

Денеска времето ќе биде сончево и топло, а повремени локални врнежи од дожд ќе има во северниот дел од земјата.

 Утринската температура во Скопје ќе биде 17 Целзијусови степени, а во текот на денот температурата ќе достигне до 31  Целзијусов степен.
Викендов ќе има мал пад на дневните температури, нестабилно време, со слаби локални врнежи утре попладне, а во недела повремените врнежи од дожд ќе ги имаме и претпладне и попладне.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести