Македонија

Денеска топло, за викендов дожд

Денеска топло, за викендов дожд

Денеска времето ќе биде сончево и топло, а повремени локални врнежи од дожд ќе има во северниот дел од земјата.

 Утринската температура во Скопје ќе биде 17 Целзијусови степени, а во текот на денот температурата ќе достигне до 31  Целзијусов степен.
Викендов ќе има мал пад на дневните температури, нестабилно време, со слаби локални врнежи утре попладне, а во недела повремените врнежи од дожд ќе ги имаме и претпладне и попладне.