петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска умерено облачно со температури до 12 степени

mart_neb

Последни вести

Времето денеска ќе биде умерено облачно, а во утринските часови ќе има појава на магла.

Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Во северозападните и западните предели, како и во североисточните и источните предели ќе биде нестабилно со врнежи од дожд. Во овие делови во ридско-планинските предели и на планините со врнежи од снег.

Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува и умерен североисточен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -3°C до 4°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 3°C односно до 12°C.

Во Скопје во четврток ќе биде умерено облачно и нестабилно со услови за слаби локални врнежи од дожд. Слаб северозападен ветер. Утринската температура од 3°C, а максималната дневна до 8°C.

Најчитани вести