сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Денеска уште потопло од вчера

vreme

Поврзани вести

Четврток ќе помине во релативно топло, но и ветровито време.

Mаксималната температура ќе го достигне 35°С, а вредноста на УВ индексот ќе биде 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести