петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Денеска врнежи со грмотевици и ветар

poroen-dozd1-540x272

Поврзани вести

Времето во Македонија денеска е ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и појава на грмежи.
Ќе дува умерен до засилен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина над 70 километри на час.

Дневната температура ќе се движи од 11 до 23 степени.

И во четврток ќе продолжи нестабилното и ветровито време со пад на температурите. Ќе дува умерен северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен и западен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе бидат во опаѓање и ќе се движат од 4°C до 12°C, а максималните дневни температури ќе достигнат до 11°C односно до 19°C.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести