петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денеска врнежливо, за викендот суво

Screenshot_1610

Последни вести

Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, особено претпладне, со умерен до засилен северен ветер кој ќе продолжи и во сабота со позасилен интензитет.

Температурата од 11 до 19 степени.

Во Скопје променливо облачно со врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Температурата до 16 степени.

Потоа следува период на стабилно време со ниски утрински температури и постепен пораст на дневните температури.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести