среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Денеска започнува летото

Summer

Поврзани вести

На северната Земјина полутопка денеска во 12:51офцијално започнува летото.

Во исто време за жителите на јужната Земјина полутопка почнува зимата. Денеска денот ќе биде најдолг, а ноќта најкратка.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести