недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Денови на македонскиот мед

Покровител на манифестацијата е министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

med

Последни вести

Манифестацијата „Денови на македонскиот мед“ од денеска до сабота ќе се одржи по десетти пат во Скопје.

Манифестацијата е во организација на Здружението на одгледувачи на пчели „Матица“ од Скопје традиционално ќе се одржи на улицата „Македонија“, пред спомен куќата на Мајка Тереза. Ќе започне со дефиле и настап преку игри и песни на дечињата од детските градинки од Општина Центар.

Покровител на манифестацијата е министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести