недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Деновите на доживотно учење: Образованието на возрасните и пазарот на труд

spiro_r

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, денеска во 11 часот во Домот на АРМ, ќе се обрати на конференцијата „Образованието на возрасните и пазарот на трудот“, како дел од манифестацијата „Денови на доживотно учење во Република Македонија“ која се одржува по 10-ти пат, во организација на Центарот за образование на возрасни, со поддршка на канцеларијата на ДВВ Интернационал во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести