понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Депортирани албански државјани кои имаат забрана за влез во Македонија

policija1-630x420

Поврзани вести

Вчера во Гостивар од страна на полициски службеник поради илегален влез и немање документи за утврдување на идентитет биле приведени и задржани албанските државјани Е.Ш.(25), Д.Д.(17) и А.А.(20). По извршените проверки било утврдено дека лицата евидентираат со активни забрани за влез во Република Македонија и истите се депортирани во Република Албанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести