недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дерби во Тетово, Вардар без право на кикс

derbi vo tetovo

Поврзани вести

Денеска ќе бидат одиграни сите натпревари од вонредното, 24. коло од македонската Прва фудбалска лига.

Актуелниот шампион на Македонија, Вардар нема право на нов кикс и мора по секоја цена да забележи триумф во дуелот со домашниот тим на Македонија ЃП.

Најголема борба и неизвесност до последниот судиски свиреж се очекува на дерби натпреварот во Тетово, дуелот помеѓу се подобриот тим на Шкендија и новиот лидер на првенствената табела, Работнички.

Денеска на програмата Ренова – Еуромилк, Гостивар – Металург, Напредок – Пелистер, Брегалница – Хоризонт Т., Македонија ЃП – Вардар, Шкендија – Работнички.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести