понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дерби во Турново, Вардар без право на кикс

derbi vo turnovo

Поврзани вести

Премиерниот натпревар од 25. коло од македонската Прва фудбалска лига, дуелот помеѓу градските ривали Работнички и Македонија ЃП, заврши со сигурен триумф на “романтичарите” од 2:0.
Првиот погодок на натпреварот беше дело на Талант Сулејманов, а во листата на стрелци се запиша и Петар Петров.
Кога се во прашање неделните натпревари, убедливо најголема неизвесност и борба до последниот судиски свиреж се очекува на дуелот помеѓу екипите на Хоризонт од Турново и Шкендија.
Актуелниот шампион на Македонија, тимот на Вардар ќе се обиде да стави крај на црната серија со најавениот триумф во дуелот против гостинскиот тим на Напредок, а лидерот на првенствената табела, тимот на Пелистер важи за апсолутен фаворит во дуелот против екипата на Гостивар.
Денеска на програмата: Пелистер – Гостивар, Вардар – Напредок, Еуромилк ГЛ – Брегалница, Х. Турново – Шкендија, Металург – Ренова.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести