понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 51

Дешам ги покани најдобрите

На располагање на Дешам ќе му бидат 23 фудбалери, а од репрезентацијата ќе одмора искусниот Хатем Бен Арфа, кој што на 33 првенствени натпревари за Ница постигна 17 погодоци.

Дешам ги покани најдобрите

Дешам ги покани најдобрите

Последни вести

Селекторот на Триколорите Дешам ги покани најдобрите фудбалери во репрезентацијата за ЕУРО.

На располагање на Дешам ќе му бидат 23 фудбалери, а од репрезентацијата ќе одмора искусниот Хатем Бен Арфа, кој што на 33 првенствени натпревари за Ница постигна 17 погодоци.

Европското првенство ќе биде и без фудбалерот на Реал Мадрид Бензема, кој што ќе одмора поради Валбуена.

Голмани: Иго Лорис, Стив Мандана, Беноа Костил.

Одбранбени фудбалери: Рафаел Варан, Лоран Кошчелни, Елијаким Мангала, Сања, Жереми Матје, Патрис Евра, Лукас Динје, Кристоф Жале.

Среден ред: Погба, Блез Матуиди, Ласана Диара, Нголо Канте, Муса Сисоко, Јоан Кабај.

Офанзивци: Антоан Гризман, Дмитри Пајер, Антони Марсијал, Коман, Оливие Жиру, Андре Пјер Жињак.

Најчитани вести