четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Десерт од соништата: 5 состојки и 5 минути за подготовка!

deserttt

Последни вести

Сакате десерти, но немате премногу слободно време? Овој десерт не одзема премногу време за подготовка, а ќе ги воодушеви сите оние што ќе го пробаат.

Состојки:

3 филџани слатка павлака, 1 кафена лажица екстракт од ванила, 3 лажици шеќер, 1 кутија чоколадни бисквити и 1 црна чоколада.

Подготовка:

Павлаката, ванилата и шеќерот ги матиме со миксер се додека не добиеме малку поцврста смеса, а потоа десертот го обликуваме како што е покажано во приложеното видео.

Најтешкиот дел од целата подготовка е тоа што откако ќе го „спакувате“ десертот треба да го ставите во ладилникот и да чекате неколку часа, но верувајте дека на крајот ќе бидете воодушевени.

Најчитани вести