четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Десет години си ја носи венчаницата

Ksijan

Поврзани вести

Ксијанг Јунфенг веќе десет години не ја соблекува својата венчавка. Таа по првиот несреќен брак, го пронашла човекот на својот живот и се омажила за него, па одлучила венчаницата да ја носи секој ден за да ја потсетува на тие убави моменти.

Нејзината животна прикаzна била многу тажна. На 18 години била киднапирана и продадена на маж кој ја малтретирал. Физички ја злоставувал и ја принудувал да ги работи најтешките работи на плантажите.

Ксијанг по 15 години робовски и макотрпен живот, успеала да побегне и да се сокрие од злоставувачот во една село, каде што ја прифатила една селанка, која ја запознала со братот Жу Женглијанг. Веднаш се родила љубов која трае и денес.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести