сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 31

Десет лица се повредени во самоубиствен бомбашки напад во Турција

Нападот се случил во близина на Големата џамија од 14. век, историски симбол на градот.

Десет лица се повредени во самоубиствен бомбашки напад во Турција

Десет лица се повредени во самоубиствен бомбашки напад во Турција

Поврзани вести

Жена бомбаш-самоубиец се разнесе денеска во турскиот град Бурса, при што биле повредени 10 луѓе, објавија локалните медиуми.

Нападот се случил во близина на Големата џамија од 14. век, историски симбол на градот.

Според анонимен воен извор, во експлозијата на бомбата, која била активирана од жена-самоубиец, биле повредени седум лица.

Најчитани вести