недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Десет месеци затвор за негувателката што тепаше болна старица

Десет месеци затворска казна доби 65-годишната негувателка, која беше обвинета за малтретирање старица во скопската населба Кисела Вода.

zatvor

Поврзани вести

Десет месеци затворска казна доби 65-годишната негувателка, која беше обвинета за малтретирање старица во скопската населба Кисела Вода.

Oбвинетат пред скопскиот Кривичен суд го признала делото. Нејзе и’ е одредено продолжување на мерката притвор до правосилноста на одлуката.

Малтретирањето врз старата жена било откриено минатиот месец кога синот на оштетената ги видел снимките од видеонадзорот кој бил поставен во станот каде што живеела неговата 85-годишна мајка, која и била доверена на чување на обвинетата.

Најчитани вести