среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Десет симптоми на рак на јајници – не ги занемарувајте!

taga-devojka-1-640x396

Последни вести

Затоа што ги занемаруваат сите симптоми, на жените во 80 отсто од случаите им се случува ракот да им биде дијагностициран дури откако ќе достигне напредна фаза. Затоа мошне е важно да не ги занемарувате овие 10 симптоми:

Чести болки во грбот

Ако сте сигурни дека не страдате од остеопороза или артритис, тогаш овие болки може да бидат сериозен симптом на рак на јајниците.

Болки во стомакот и во карличниот предел

Нередовни циклуси

Статистички…

Најчитани вести