четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Десет сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје

Осум лица се здобиле со полесни телесни повреди во седум од вкупно 10 сообраќајни несреќи во изминатото деноноќие во Скопје. Во седум е причинета материјална штета.

сообраќајки

Поврзани вести

Како што информира за МИА самостојниот инспектор во СВР Скопје Драган Вељаноски, сообраќајната полиција открила и санкционирала 13 возачи кои се движеле со возилото со брзина поголема од дозволената, двајца возачи го управувале возилото под дејство на алкохол и се исклучени од сообраќај, како и четворица возачи кои го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано. Затекнати се и 30 непрописно паркирани возила.

Со помош на  специјалното возило „пајак“ отстранети се 49 возила.

Најчитани вести